Усі новини

Психічне здоров’я підлітків: ознаки, причини, поради батькам

ℹ️ Психічне здоров’я підлітків – це не просто відсутність ознак психічного розладу, це також благополуччя дитини та її здатність розвиватися. Багато факторів впливають на психічне здоров’я дитини, насамперед, стосунки в сім’ї та громаді, доступ до можливостей та обставини середовища.

➡️ Діти можуть відчувати позитивне самопочуття, навіть якщо вони живуть із розладом психічного здоров’я. Для цього може бути багато причин, у тому числі доступ до ефективного лікування, яке допомагає впоратися із симптомами, а також безпечні, стабільні та сприятливі стосунки та середовище в житті дитини.

⚠️ Діти, які не мають розладів психічного здоров’я, все ще можуть відчувати проблеми з психічним здоров’ям, включаючи розвиток і здатність справлятися з повсякденними стресовими факторами. Дитинство та підлітковий вік є критичними етапами життя для психічного здоров’я. Це час швидкого росту і розвитку мозку.

👉🏻 Здоровий розвиток означає, що діти з будь-якими здібностями, у тому числі з особливими потребами, можуть рости в будинку, де задовольняються їхні соціальні, емоційні та освітні потреби. Ранні несприятливі переживання вдома, у школі чи цифровому просторі, включно з переживаннями чи свідками насильства, проживання з батьками чи іншими опікунами, які вживають психоактивні речовини або мають психічний розлад, а також відсутність достатнього чи стабільного житла чи їжі, підвищують ризик проблем із психічним здоров’ям.

📌 Стани психічного здоров’я в дитинстві

🔺Багато дітей час від часу відчувають страхи та занепокоєння або демонструють руйнівну поведінку. Якщо симптоми серйозні та постійні та заважають навчанню, домашній діяльності або іграм, у дитини може бути діагностовано психічний розлад.

🔺Симптоми деяких станів можуть з’явитися в ранньому дитинстві, тоді як інші починають розвиватися лише трохи пізніше в дитинстві або в підлітковому віці. Багато розладів психічного здоров’я є хронічними захворюваннями — станами, які тривають тривалий час і часто не зникають повністю. Вони можуть тривати протягом усього життя.

🔺Деякі захворювання можуть швидко реагувати на лікування і не повторюватися. Без ранньої діагностики та лікування діти з психічними розладами можуть мати проблеми вдома, у школі та з формуванням відносин з однолітками.

➡️ Типи психічних розладів:

– тривога та депресія у дітей;
– проблеми з поведінкою;
– неконтрольовані, повторювані думки , які можуть змусити людину здійснювати повторювані дії;
– посттравматичний стресовий розлад.

⚠️ Лікування та відновлення

Розлади психічного здоров’я в дитинстві можна лікувати та контролювати. Батьки та лікарі повинні тісно співпрацювати з усіма, хто бере участь у лікуванні дитини — вчителями, тренерами, терапевтами та іншими членами родини. Рання діагностика та доступ до послуг для дітей та їхніх сімей можуть змінити життя дітей із розладами психічного здоров’я.

✅ Способи поведінки, які можуть допомогти:

– регулярна фізична активність, включаючи аеробні та інтенсивні вправи;
– дотримання здорової дієти, зосередженої на фруктах, овочах, цільнозернових, бобових (наприклад, квасолі, гороху та сочевиці), нежирних джерелах білка, а також горіхах і насінні;
– рекомендована кількість сну щоночі залежно від віку;
– зміцнення стосунків із членами родини, друзями та спільнотою;
– лікування та відновлення.

Поділитися:
Знайти