Що найбільше шкодить здоров’ю серця та як на це впливати
26 вересня 2024🗓️ Від 2011 року щорічно 29 вересня відзначають Всесвітній день серця, мета якого — нагадати про важливість профілактики серцевих захворювань.
👉 Головне зрозуміти, що профілактика хвороб серця і системи кровообігу буде ефективною, якщо буде ґрунтуватися на постійних змінах в нашому способі життя.
‼️ У воєнний час цінність людського життя є особливо важливою. Дбати про здоров’я як ніколи на часі. Тож аби зберегтися від інфаркту, інсульту чи інших серцево-судинних захворювань ( ССЗ), варто зрозуміти, як вони виникають, та які конкретні дії допоможуть їм запобігти.
🫀 Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основними причинами смертності у світі. За даними Центру громадського здоровʼя щороку від хвороб серця та судин помирає майже пів мільйона українців, що становить 30% передчасних смертей саме серед чоловіків працездатного віку. До того ж нині ССЗ все частіше трапляються серед молоді. Іншими словами, інфаркту й інсульту стає байдуже скільки тобі років – 50 чи 25.
🚨 Вірогідність появи хвороб серця підвищується через чотири поведінкові фактори ризику:
- Вживання тютюну чи електронних пристроїв для куріння.
- Незбалансоване харчування.
- Низька фізична активність.
- Вживання алкоголю.
⁉️ Якийсь із цих пунктів про Вас? Не зволікайте і вчасно корегуйте спосіб життя, адже запобігти хворобам серця простіше, ніж лікувати і мати справу з наслідками.
➡️ Що ж саме шкодить здоровʼю серця та як на це вплинути? Передусім відмовтеся від шкідливих звичок.
- Киньте курити, якщо ви все ще це не робите. Це буде найкращим рішенням для здоровʼя вашого серця.
- Дотримуйтесь збалансованого здорового харчування. Менше обробленої їжі, більше овочів, зелені та фруктів, нежирного мʼяса, бобових цільних злаків, горіхів та насіння.
📝 Декілька правил на шляху до збалансованого харчування за рекомендаціями ВООЗ :
- 400 гр овочів та фруктів щодня;
- не більше 1 ч.л. солі на добу;
- до 10 ч.л. доданого цукру на добу;
- менше трансжирів, які зазвичай містяться у магазинній випічці, фастфуді;
- намагайтеся їсти рибу двічі на тиждень, особливо морську — це прекрасне джерело омега-3 жирних кислот. Додайте рослинну олію. горіхи, насіння;
- стежте за кількістю та розміром порції, не переїдайте.
✅ Правильно підібране харчування допоможе не лише залишитись у формі та запобігти хворобам серця та судин, але й може вплинути на емоційний стан.
⁉️ Чи можемо ми впливати на роботу серця та захиститися від його захворювань?
🏃♀️ рухайтесь, щоб зміцнити серце. Регулярна активність не лише продовжує життя, але й впливає на роботу серця, адже може допомогти у контролі підвищення артеріального тиску, «поганого» холестерину, уникнути надмірної маси тіла та ожиріння.
🙅♂️ уникайте пияцтва. Алкогольні напої вживайте не часто і невеликими дозами. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) наголошує — безпечної дози алкоголю не існує! Жоден алкогольний напій не допоможе зняти стрес, і навіть навпаки: клітини серця дуже чутливі до токсичної дії алкоголю. Його вживання може призвести до інфаркту, інсульту та артеріальної гіпертензії.
🛌 достатня кількість здорового сну. Ідеальна тривалість сну становить 7–9 годин на добу.
😣 уникайте стресу. Стрес – ще один чинник, який негативно впливає на серце. Старайтесь уникати перевантаження, емоційного напруження і перевтоми.
😁 частіше посміхайтеся і радійте життю. Спробуйте дотримуватись цих простих кроків у повсякденному житті. Можливо одразу не вийде, але варто пробувати знову і знову. Це допоможе вам знизити навантаження на серцеву-судинну систему.
✅ Обирайте здоровий спосіб життя! Не відкладайте ваше здоровʼя на завтра! Бережіть своє серце щодня – адже воно працює щосекунди і часто йому дуже потрібна наша допомога!