Усі новини

Міжнародний день поширення інформації про вірус папіломи людини

Поділитися:

🚨 Вірус папіломи людини(ВПЛ) — одна з найпоширеніших інфекцій у світі, що передається статевим шляхом, та може призвести до серйозних онкохвороб, як-от рак шийки матки, ротової порожнини, горла, статевих органів і ануса. Є понад 80 типів папіломавірусу людини, приблизно 30 з них можуть уражати шийку матки та вважаються онкогенними. ВПЛ 16 та 18 типів найчастіше пов’язують з раком шийки матки.

⁉️ Які фактори підвищують рівень інфікування ВПЛ? 

– Ослаблена імунна система.
– Сексуальна активність у молодому віці або багато сексуальних партнерів.

✅ Вакцинація проти ВПЛ може запобігти захворюванням і врятувати мільйони життів. Вакцинацію від ВПЛ проводять у багатьох країнах світу. В Україні щеплення від папіломавірусу входить до переліку «рекомендованих».

⁉️ Кому і як робити щеплення?

🔺Дітям рекомендовано проводити щеплення 2-ма дозами у віці 9-14 років до початку статевого життя. Щеплення роблять і хлопцям також, адже вони можуть бути носіями вірусу.
🔺Людям, які живуть із ВІЛ, для захисту від папіломавірусної інфекції.
🔺Вакцинація проти ВПЛ рекомендована не всім дорослим старше 26 років, оскільки у цьому віковому діапазоні вона може бути не такою ефективною. Однак, після консультації з лікарем дорослі у віці від 27 до 45 років також можуть зробити щеплення.

➡️ Щоб знизити ймовірність зараження ВПЛ, рекомендовані наступні заходи:

📌Проходити вакцинацію.
📌Безкоштовно, за програмою НСЗУ, здійснювати скринінг на рак шийки матки. Регулярні обстеження у гінеколога для жінок у віці від 21 до 65 років.
📌Використовувати латексні презервативи. Це може знизити ймовірність зараження ВПЛ.
📌Підтримувати взаємно моногамні відносини, або мати секс тільки з одним статевим партнером, для якого ви також є єдиним партнером

👩🏼‍⚕️ Щодо отримання щеплення від ВПЛ, можна звернутися до сімейного лікаря. Щепитися можна власним коштом.

Знайти