Чим небезпечні кашлюк, дифтерія та правець
7 березня 2025
🔺 Кашлюк характеризується тривалими нападами кашлю й особливо небезпечний для немовлят через ризик тимчасової зупинки дихання.
🔺 Дифтерія вражає слизову оболонку горла, утворюючи плівки, які можуть ускладнювати дихання, а також серце, нервову систему та нирки.
🔺 Правець вражає нервову систему, призводячи до сильних м’язових спазмів. Смертність від нього може сягати 80 %.
💉 Вакцинація обов’язкова для захисту від цих хвороб. Усі вакцини в Україні — якісні, безпечні та ефективні.
⁉️ Як і де вакцинуватися від дифтерії, правця та кашлюку?
🏥 Вся вакцинація за Національним календарем щеплень — безоплатна. Щоб вакцинувати себе або свою дитину, зверніться до сімейного лікаря чи до найближчого закладу охорони здоров’я.
🗓️ Дотримання графіка щеплень
➡️ Дітям вакцину вводять у кілька етапів: у віці 2, 4, 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація. У 6 та 16 років дітей ревакцинують проти дифтерії та правця. Дорослим рекомендується щеплюватися проти дифтерії та правця кожні 10 років. Якщо ви чи ваша дитина пропустили чергову дозу вакцини, або не пам’ятаєте, чи отримували ви коли-небудь щеплення, зверніться до сімейного лікаря, щоб надолужити графік.
⁉️ Чи можна вакцинуватися вагітним та жінкам, що годують?
✅ Так, це не просто бажано, а особливо корисно: щеплення вагітних захищає не лише їх, а й майбутню дитину. Оптимально вагітна має отримати щеплення на 16-32 тижні у сімейного лікаря. Вакцинуватися в період грудного вигодовування безпечно і корисно. Антитіла, що утворюються після вакцинації, можуть передаватися дитині через грудне молоко, допомагаючи захистити від дифтерії та правця.
⁉️ Чи можна вакцинуватися людям з хронічними хворобами?
✅ Так, вакцинація рекомендована людям із хронічними хворобами (діабет, хвороби серця, легеневі захворювання, ниркова недостатність та інші), адже вони мають вищий ризик важкого перебігу інфекційних хвороб.